Kaiser Franz Josef - Warte auf der Bischofskoppe 890,6 m/m - Zlaté Hory - Zuckmantel in Schlesien

Návštěvní kniha

  1. Vlasta napsal:

  Dobrý den. Jakožto host Sanatoria Edel jsem navštívila spolu s dítětem před pěti týdny Biskupskou kupu. Podotýkám, že už podruhé, prvně bylo před šesti lety. Byla jsem velice nemile překvapena, vůbec nic se nezměnilo. Nevím kdo tam staví ani co, ale ten nehorázný nepořádek je zarážející…

 2. Naďa napsal:

  Dobrý den.
  Výpověď z rozhledny KPZH Radou města, mne nemile překvapila a nemohu po přečtení souvisejících článků než nabýt dojmu, že „byla“ již předem plánovaným rozhodnutím.
  Čili na základě usnesení pánů radních, to bylo jasné jak facka a žádná komunikace či upozornění nebylo zřejmě na místě.
  Co bylo tedy důvodem a proč ???
  Vždyť to je normální a samozřejmé, je to přece „naše“ a hotovo a patří nám to!!!
  Prostě už bylo na čase sebrat úspěšné, zajímavé, dobře fungující a prosperující…..
  Jóó a Ty, cos ses tam roky staral, zařizoval a makal, tak si seber svých pět švestek a koukej vypadnout, nekibicuj a nezacláněj. Nejsi už potřebný.
  Je to smutné, velmi smutné, že město Zlaté Hory v čele s radnicí se nedokázalo rozumně domluvit, finančně pomoci a vyjít vstříc, tak činorodému a obětavému spolku jako je KPZH.
  Jsem jen zvědavá, zdali v budoucnu zajistí páni radní provoz na rozhledně se vším všudy a na úrovni, tak jak tomu bylo doposud, a nejenom na rozhledně ale provoz i ostatních zajímavých míst, a to o svátcích, sobotách a nedělích.
  Jinak si ve Zlatých Horách milí návštěvníci, můžete se svými ratolestmi zajít tak akorát do hospody na píívo. Tam totiž budou fungovat zcela určitě!!!

 3. Přátelé,
  v roce 2013, jsem napsal knížku „Biskupská kupa“ .
  Možná, že by se vám po jejím přečtení, lépe psaly komentáře na vzniklou situaci okolo naší rozhledny. Jako zakládající člen KPZH, který rozjížděl provoz muzea i rozhledny, se jen velmi těžce smiřuji s tím, že klub o věž přichází.
  Není to však blesk z čistého nebe. Možná, se této situaci dalo předejít. Vše je jen o komunikaci a o lidech.

  Mnoho pěkných chvil strávených na Bišovce,
  přeje Pepa Š.

  • Mirek Petřík napsal:

   Pepo, máš pravdu – bohužel.
   KPZH je společenství tvořivých, nápaditých lidí, kteří často berou práci zdarma pro úspěch dobré věci jako samozřejmost. A dobré věci nesou časem i zisk.
   Ty sám máš dar od pánaboha malovat, jak na zlatohorsku nikdo jiný a svá dílka prakticky rozdáváš.
   Laďa Začal, Roman Pavlík ( všichni se sem nevejdou ) – to jsou studnice nápadů, které ti dva umí dotáhnou do konce – a předat jiným.
   Bišovka se stala nejnavštěvovanější rozhlednou Jeseníků při nulové podpoře města, které ani s dotacemi například „neumělo“ osadit příjezdové komunikace ukazateli směru k nejbližšímu parkovišti nedaleko rozhledny.
   I proto to slůvko v úvodu – “ bohužel“ . Tvé souvětí v závěru Tvého příspěvku působí kouzlem nechtěného jakoby vystřižené z prohlášení agentury pro multi – kulti soužití.
   Ale rozlišení kdo je kdo ponechám na pozorných čtoucích……..

   Kdysi mi na závěr jedné kontroly ( všechny byly na udání ) jeden kontrolor řekl : “ …někomu tady silně vadíte…“.
   Jméno tohoto udavače tušíme všichni .A vzhledem k jeho životní pouti i jeho motivaci.
   A já úplatky nedávám. Toť celý problém.

   Ta výpověď skrývá navíc ale ještě jednu informaci – skrytou hrozbu pro kohokoliv, kdo se odhodlá podnikat tam, kam sahá vliv zlatohorské radnice – dala by se formulovat asi takto – Něco jsi dokázal v pronajatém městském objektu ? Máš úspěch ? Vyděláváš ? Tak se chovej “ rozumně “ anebo nám odevzdej své dílo a vypadni !

   Slzu by jeden uronil, když pak vidíte kvílející představitele města kterak se urputně dožadují dotací na cokoliv, jelikož “ ….všichni utíkají, protože tu není práce………“
   Ono taky ne každý má chuť s „…….. s vlky výti “

   Mirek Petřík
   ( ještě ) správce rozhledny Kaiser Franz Josef Warte na Biskupské kupě.

  • Josef Vilímek napsal:

   Tak vaši knihu jsem před několika dny právě dočetl, moc se mi líbila. A nyní jsem zavítal na tyto stránky a nestačím se divit. Nebýt Vaší snahy tak rozhledna by dnes nebyla přístupná. Plno lidí si myslí, že to funguje samo od sebe, ale tak to není. Přál bych Vám lepší vedení v čele města.

 4. hanina napsal:

  Nepochopitelné. Rozhledna je jedním z mála spolehlivých turistických cílů. Muzeum běžně o víkendech zavřeno, pouze snad o prázdninách to bude lepší. Sruby v mimosezóně podobně. Těšila jsem se do štoly – a nic.
  Znám jediný důvod: ZÁVIST !!!!! Pomohla by defenestrace. Snad .

 5. Neumím si představit, že na Bišovce bude někdo jiný než Mirek Petřík. Jako vždycky u nás: Co funguje to je třeba zrušit. Výpovědˇ města KPZH je nehoráznost. Jsem zvědav, kdo bude tak obětavý aby věž byla otevřena víceméně ve dne v noci, kdo poskytne turistům jak od nás , nebo z Polska fundované informace jak o historiji rozhledny, tak okolí Zlatých Hor.
  Měští konšelé by se měli stydět….

 6. Luboš z Beskyd napsal:

  Děkujeme „panu správci“ rozhledny za úžasný zážitek v podobě neskutečného vyprávění o historii nejen rozhledny, ale celého okolí. Kdo jiný by se měl o rozhlednu starat než tento člověk s neskutečným přehledem, znalostmi a hlavně entuziasmem.

 7. Na Bišovce začala „zimní pohádka.“ Tak se kochejte tou krásou vážení. 🙂

 8. karlosici a stavarKarlosik napsal:

  Stránky pěkné. Rozhledna také, ale počasí dnes nepřeje :'( .

 9. Naďa napsal:

  Co by to mohlo být na kameře směr Glucholazy dne 21.8. ve 20.33 hod.? Je to něčí postava nebo nějaký optický klam čehosi? Každopádně to vypadá tajuplně. 🙂 Že by duchové na Bišovce?……….. 🙂 🙂 🙂