Stezka Sv. Antoníčka

Stezka vede od selské usedlosti Antonihof (později rekreační středisko Astra nyní Maya) podél hraniční zdi (Antonimauer) vzhůru. Zídka je v literatuře úváděna jako ‘slezká čínská zeď vybudovaná po roce 1742 pravděpodobně jako výrazná hranice pozemku o délce cca. 350 m. Výška zdi je (byla) asi 80 cm při šířce 50cm.
Stezka dále míjí lokalitu Sv. Antoníčka (do r. 1945 lesní restaurace ‘Unter den Linden’ rodiny Treimerových, současně m ajitelů usedlosti Antonihof) s lesní kapličkou Sv. Antoníčka , která bez údržby zchátrala a veškeré stopy po ní byly vyhlazeny česko-slovenskou lidovou armádou v 60. letech.(V muzeu ve Zlatých Horách je umístěn její model z dílny Mirka Petříka jr. a Josefa Šmoldase.)
Stezka pokračuje dále kolem ruiny hradu Leuchtenštejn (zničen v 15. století) a lomí se u zbytků Stelzlovy chaty k rozhledně Františka Josefa I. z r. 1898 na Biskupské kupě.
Stezka byla obnovena správcem rozhledny na Biskupské kupě a otevřena dne 11.5.1999 se souhlasem Lesů České republiky v Jeseníku.