Kaiser Franz Josef - Warte auf der Bischofskoppe 890,6 m/m - Zlaté Hory - Zuckmantel in Schlesien

Návštěvní kniha

  1. CharlesEralt napsal:

  hOur company offers a wide variety of non prescription drugs. Visit our health website in case you want to look healthier with a help general health products. Our company provides supreme quality pharmacy. Take a look at our health contributing portal in case you want to look better. Our company provides a wide variety of non prescription products. Visit our health portal in case you want to feel better with a help health products. Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health portal in case you want to strengthen your health with a help general health products. Our company offers a wide variety of non prescription products. Look at our health site in case you want to strengthen your health with a help of health products. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Look at our health website in case you want to to improve your health with a help generic supplements.
  Our company provides a wide variety of health products. Visit our health contributing portal in case you want to look better. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Visit our health site in case you want to feel better with a help of generic supplements. Our site offers a wide variety of non prescription products. Look at our health site in case you want to to feel healthier with a help of general health products. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Look at our health website in case you want to strengthen your health with a help health products. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Visit our health website in case you want to look better with a help of general health products.

 2. skvělé stránky. Děkuju mnohokrát. I hezký den.

  • Mirek Petřík napsal:

   Pro Kaju,
   děkuji, ale do “ skvělých “ stránek mají v tomto období mé stránky poměrně daleko. Především proto, že se nalézají v jakési formě hibernace – jsou totiž spojeny s rozhlednou a toto spojení bylo lidmi z vedení města přerušeno výpovědí z rozhledny.
   …………………………………………………………………………………………
   Poznámka – letos 8. července uběhlo kulatých 250 let od návštěvy Zuckmantlu (Zlatých Hor) císařem Josefem II s doprovodem generálů. Vydal jsem u této příležitosti pohlednici ( jejímž autorem je kamarád Pepa Šmoldas ). Je k zakoupení pouze u mne na poštovně nebo ve Tkalcovském muzeu na Rejvízu

   Přeji radostiplný podvečer, Mirek Petřík.